01 gru 2020

AUTOR: Leszek Roszczenko

Adopcja

Komentarze: Brak komentarzy

Artykuł “Dwie kolejki”

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem w którym Pani Monika Jagodzińska (Prezes Zarządu Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego TPD i Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego TPD) opisuje sytuacje związane z adopcją dzieci. Cały artykuł znajduje się w najnowszym “Dużym Formacie”. 
https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,26507295,w-naszym-osrodku-adopcyjnym-sa-dwie-dlugie-kolejki-rodzicow.html

Poniżej link do wersji elektronicznej (pdf). Zachęcamy do lektury.
Artykul_DWIE_KOLEJKI.pdf

 

25 wrz 2020

AUTOR: Leszek Roszczenko

Bez kategorii

Komentarze: Brak komentarzy

Zapraszamy na webinaria

Przedstawiamy kolejną propozycję skierowaną do rodzin zastępczych i adopcyjnych. Zapraszamy na webinaria z Panią Ireną Czajką. Zakres planowanych spotkań i ich harmonogram znajduje się poniżej. Wkrótce uruchamiamy zapisy na nasze spotkania.

Czytaj dalej “Zapraszamy na webinaria”

24 sie 2020

AUTOR: Leszek Roszczenko

Adopcja

Komentarze: Brak komentarzy

Adopcja w Polsce

Amerykańska youtuberka Myka Stauffer i jej mąż adoptowali w 2017 dziecko z Chin. Po ponad dwóch latach para oddała czteroletniego Huxleya z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do innej rodziny. Ich decyzja wywołała burzę. Zarzucono im m.in. zarabianie na dziecku. Rodzice bronili się, że agencja adopcyjna nie przekazała im całej prawdy o stanie zdrowia chłopca. A jak wygląda proces adopcyjny w Polsce? Rozmawiamy z Kamilą Domagałą, psycholog z Ośrodka Adopcyjnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie.

Czytaj dalej “Adopcja w Polsce”

29 lip 2020

AUTOR: Leszek Roszczenko

Psychoterapia

Komentarze: Brak komentarzy

Dla kogo tak naprawdę jest psychoterapia?

Moda czy potrzeba? Coraz więcej osób kieruje się na psychoterapię, ale czy rzeczywiście wszyscy  jej potrzebują? Rosnąca popularność psychoterapii to efekt ogromnego tempa życia i związanych z tym napięć, ale także poczucie osamotnienia. Dla kogo tak naprawdę jest psychoterapia?

Czytaj dalej “Dla kogo tak naprawdę jest psychoterapia?”

Side bar